Uzdravujúca sila minerálov - aké účinky majú červené kamene?

24.04.2015 10:00

*Červený koral

Koral je organická látka. Patrí k najstarším "kameňom", z ktorých sa vyrábali šperky. Ako ozdoba sa používal už v praveku.
Najdôležitejšou energetickou vlastnosťou koralu je ochrana pred všetkých zlým a negatívnym, vrátane prekliatia či počarovania. Odháňa zlých duchov a nepriateľské duše. Obydlia chráni pred zlodejmi a neprajníkmi.
Hovorí sa, že koral vybledne vždy, keď jeho nositeľovi hrozí vážna choroba. Spája sa s prvou a druhou čakrou. To znamená, že uzdravuje všetko, čo súvisí s pohybovým aparátom, ale aj hrubým črevom či urogenitálnym traktom. Mimoriadne silné účinky má na ženy a deti. Osvedčil sa aj v boji proti duševným poruchám.
Červený koral má i omladzujúce účinky. Stačí, ak umytý "kameň" na 30 minút ponoríte do čistej vody, ktorú budete popíjať.

 

*Rubín

Kameň dodáva istotu, stabilitu, pevnosť a ráznosť. Spája s energiami zeme. Zlepšuje materiálny blahobyt, pomáha pri "magnetizovaní" peňazí. Z hľadiska zdravia harmonizuje pohybový aparát, krv a lymfatický systém.
Rubín zastavuje zlosť a negatívne energie, aby ich mohol premeniť v pravý opak. Do vzťahov vnáša stratenú lásku, prebúdza túžbu a vášeň.

 

*Granát

Tvrdí sa, že granát dokáže varovať pred blížiacim sa nebezpečenstvom a už odpradávna sa používa ako amulet.

Chráni pred zlom a jedovatými šípmi, z človeka odbúrava strachy a obavy. Bojuje proti démonom - vonkajším aj vnútorným.
Granáty vybrúsené do hranatých tvarov prinášajú šťastie v obchodných záležitostiach. Červený kameň dodáva istotu, zvyšuje sebavedomie a túžbu zdolávať životné prekážky.
Vzácny minerál regeneruje telo. Podnecuje metabolizmus. Lieči chrbticu, kožu, nechty, zuby, črevný trakt, ale aj krv.