Hor sa do OČISTY OBLIČIEK. Tu je presný NÁVOD

04.05.2017 08:05

 

Aktuálny mesiac je ako stvorený na odštartovanie veľkého detoxu obličiek – párového orgánu, ktorý má pre človeka nesmierne dôležitú úlohu: čistí krv. Denne prefiltruje až 200 litrov životadarnej tekutiny. Odpad z krvi končí v moči a následne opúšťa telo. Zanedbávanie obličiek sa nevypláca – ich zlyhanie môže mať na ľudský organizmus katastrofálne následky.   
 
 
Do každodenného jedálnička počas jarných a letných mesiacov zaraďte: 
- brusnice
- zeleninové šťavy /najmä s obsahom zeleru a červenej repy/
- minimálne dva litre čistej vody 
- čaje z prasličky, vresu alebo zlatobyľu
 
 
Doslova energetickou bombou pre obličky je melón. Ten má nielen uzdravujúce, ale aj výrazne osviežujúce účinky. Mohutné plodiny obsahujú až 90 % vody, a preto ich má naše telo rado. Každým sústom dostávame do organizmu vitamín A, C, vitamíny skupiny B, zinok, draslík, železo, fosfor, vápnik i jód.
V červenom melóne nájdeme hneď tri silné antioxidanty – lykopén, betakarotén a céčko. Bunky chránia pred nepriaznivými účinkami voľných radikálov.
Melón milujú nielen obličky, ale aj naše cievy - pomáha pri regulácii krvného tlaku, ochoreniach srdca, ale aj cukrovke 2. typu. Plodina má blahodarné účinky na pleť - je to zrejme najchutnejší a najlacnejší kozmetický prípravok, ktorý zabezpečí hydratáciu pleti. Vysoký obsah vody v dužine vyživuje pokožku a odvádza z nej škodlivé látky. Šťavu z melónov môžete pridať aj do pleťových masiek. Spálili ste sa na slnku? To vôbec neprekáža. Z melóna si narežte plátky a tie priložte na boľavé miesta. Uvidíte, ako sa vám uľaví. Šťavnatá plodina sa osvedčila aj v boji proti nadbytočným kilogramom. 
 
 
*Bylinka tohto mesiaca: zlatobyľ obyčajná
Rastlina, ktorú spoznáte podľa žltých kvietkov, má všestranné liečebné využitie. Je výrazne močopudná a protizápalová. Zlatobyľový čaj pôsobí detoxikačne a podáva sa ako doplnok pri prudkých zápaloch močového mechúra a obličiek. Rozpúšťa a vyplavuje močové kamienky a piesok. Čaj z bylinky zlepšuje metabolizmus.
Rastlinku možno zužitkovať aj na aromaterapeutické účely. Ovoniavaním zlatobyle sa harmonizuje druhá, čiže sexuálna čakra. Z človeka sa uvoľňujú ťažké energie a emócie späté s citovým alebo intímnym životom. Zlatobyť cibrí sebalásku a pomáha pri "odstrihnutí" sa od nefunkčných vzťahov. 
 
Popri alternatívnom uzdravovaní nezabúdajte na odporúčania či rady lekárov. Doplnkové liečebné formy slúžia len ako pomocný prvok. 
 
 
 
Zdroj obrázkov: pixabay