Mágia drahých kameňov - 7 najkúzelnejších minerálov

 

Turmalín

 

Túžite po kameni, ktorý vás ochráni pred všetkým zlým a negatívnym? Kúpte si turmalín. Okrem toho vyrovná vaše čakry a povzbudí intuíciu.

Kedysi ho používali šamani na lepšie napojenie sa na duchovný svet. Zároveň im zabezpečil ochranu počas rituálov či obradov. Zo vzácneho kameňa sa vyrábajú aj veštecké gule.
Tyčinky z prírodného turmalínu sú veľmi užitočným liečiteľským nástrojom. Čistia auru, odstraňujú bloky, rozháňajú negatívnu energiu a ukazujú riešenia špecifických problémov. Sú vynikajúce na harmonizáciu čakier a ich vzájomné prepájanie. Na telesnej úrovni obnovujú rovnováhu medzi meridiánmi. Turmalín je pevne spätý s božskými energiami a blahodarne pôsobí na záhrady a rastliny. Dokáže účinkovať ako prírodný insekticíd, drží si škodcov od tela a keď sa zakope do zeme, urýchľuje rast obilia a zlepšuje jeho vitalitu.

Duchovné využitie: vďaka turmalínu pochopíme seba samého aj ostatných. Zavedie nás do vlastného vnútra, zvýši sebadôveru a potlačí strach. Priťahuje inšpiráciu, porozumenie, toleranciu a prosperitu. Turmalín je účinný liečiteľ rozumu i duše. Uvádza do rovnováhy ľavú a pravú hemisféru a premieňa zakorenené negatívne myšlienkové vzorce na pozitívne.

Liečebné využitie: kameň napomáha pri liečení paranoidných stavov a porúch učenia. Blahodarne pôsobí na sexuálne problémy. Uvoľňuje napätie, čo môže byť prínosom napríklad pri napravovaní chrbtice. V tele rozvíri energiu.

Starostlivosť: turmalín čistíme pravidelne pod tečúcou vodou a nabíjame na slnku.

 

Záhneda

 

Mocný kameň, ktorý zvyšuje vibrácie. Napája nás cez siedmu čakru na univerzum. Výborný bojovník proti stresu.


Duchovné využitie: pomáha v pokoji a harmónii prekonávať ťažké situácie. Dodáva silu pri rozhodovaní. Záhneda zaháňa geopatogénny stres, pohlcuje elektromagnetický smog a napomáha vylučovaniu a detoxikácii na všetkých úrovniach. Prináša pozitívne vibrácie, ktoré vyplnia okolitý priestor. Záhneda nás učí, ako sa rozlúčiť so všetkým, čo už neslúži svojmu účelu. Duševne prináša úľavu od strachu, rozháňa depresie a navodzuje stav emocionálneho pokoja. Potláča sklon k samovraždám. Zvyšuje mužnú silu a prečisťuje základnú čakru. Mocný minerál likviduje nočné mory. Ak sa dostane do kontaktu s negatívnymi citmi, dokáže ich jemne a citlivo rozpustiť. Dá sa použiť pri veštení z gule, keď je potrebný jasný vhľad do vnútra vecí a súčasne treba zahnať strach.


Liečebné využitie: záhneda je obzvlášť účinná pri problémoch s brušnou dutinou alebo dolnými končatinami. Prináša úľavu od bolesti, vrátane bolesti hlavy, a prospieva rozmnožovacím orgánom, svalom, nervovým tkanivám a srdcu. Záhneda potláča kŕče, posilňuje chrbát a zvyšuje odolnosť nervovej sústavy. Ide o kameň, ktorý napomáha ukladaniu minerálov a reguluje rovnováhu tekutín v tele.


Čistenie: kameň oplachujte pod tečúcou vodou a nabíjajte na mesačnom svite. Slnečné lúče vyťahujú zo záhnedy farbu.

 

ČaroitKrásny minerál je kameňom transformácie, teda premeny. Prepája srdcovú a korunnú čakru s čakrou tretieho oka a spája v sebe vyššie duchovné roviny a bezpodmienečnú lásku.


Magický kameň nám dobre poslúži pri vyrovnaní sa so životnými zmenami a taktiež so zmenami na duchovnej úrovni. Čistí našu auru a zbavuje strachu. Potláča stres a obavy a zároveň nás privádza do stavu uvoľnenia. Je to výborný kameň pre všetkých, ktorí sa boja urobiť potrebné životné zmeny. Naučí nás jednať spontánne a intuitívne. Čaroit dodáva odvahu, vnútornú silu a potrebnú dávku asertivity.


Liečebné účinky: minerál premieňa negatívne energie na energie, ktoré dokážu vyliečiť dušu a tiež naše fyzické telo. Pomáha pri posilnení šedej kôry. Vyrovnáva metabolizmus a podporuje látkovú výmenu. Ďalej je vhodný ako prostriedok, ktorý podporuje srdcovú činnosť. Čaroit harmonizuje imunitu a pôsobí ako preventívna ochrana pred rôznymi infekčnými ochoreniami. Podporuje zdravý spánok, účinne utlmuje kŕče a bolesti.


Duchovné využitie: zabezpečuje rovnováhu všetkých našich tiel. Dokáže naučiť trpezlivosti. Ako kameň, ktorý prebúdza lásku, pomôže všetkým egoistom, čo myslia len na seba. Prináša hlboký spánok plný živých snov. Čaroit dokáže vyvolať veľmi presné a konkrétne vízie z minulých životov. Účinne lieči a harmonizuje korunnú a srdcovú čakru. Učí nás pochopiť karmu a naše karmické poslanie.
Starostlivosť o čaroit: čistíme ho pod prúdom tečúcej vlažnej vody aspoň raz mesačne. Nabíjame krátko na slnku.

 

AmetrínMinerál je zmesou citrínu a ametystu. Účinkuje naozaj rýchlo a s veľkou silou.

Ametrín zjednocuje mužskú a ženskú energiu, pomáha zvyšovať znášanlivosť medzi ľuďmi, zbavuje predsudkov, podnecuje tvorivé schopnosti, schopnosť rozhodovať sám o sebe a svojom živote.

Minerál sa považuje za vzácny, lebo jeho výskyt je veľmi zriedkavý. Spája v sebe silu dvoch mocných minerálov - citrínu a ametystu - a má vzácny vplyv na našu dušu. Tento minerál dokáže spájať rôzne protiklady. Veľmi účinný je pri dlhodobých ochoreniach, lebo dokáže odhaliť príčinu nerovnováhy. V oblasti lásky a citov pomáha prekonať rôzne blokády, do života vnáša radosť a optimizmus.

Liečebné účinky: krásny kameň preniká vždy až ku koreňu problémov, preto je pri liečení veľmi silným pomocníkom. Jeho silná očistná energia odstráni z našej aury všetko negatívne a naše fyzické telo zbaví jedov a toxínov. Ametrín je mimoriadne účinný pri čistení krvi. Lieči syndróm chronickej únavy a dodáva telu vitalitu. V spojení s treťou a šiestou čakrou lieči zrak i nervový systém. Podporuje látkovú výmenu a posilňuje pečeň a obličky.

Duchovné využitie: minerál poslúži pri astrálnom putovaní. Je to najlepší spoločník pri meditácii. Ametrín nás chráni pred psychickými útokmi. Tento minerál dokáže rozpustiť všetky bloky na fyzickom, emocionálnom a duševnom tele. Podporuje intuíciu a zlepšuje schopnosti komunikácie s duchovným svetom.

Starostlivosť o ametrín: priehľadný kameň treba pravidelne čistiť raz týždenne pod prúdom tečúcej vody. Nabíja sa na krištáľovej drúze.

 

DiamantMocný minerál je symbolom čistoty a do nášho života prináša svetlo.

Diamant priaznivo pôsobí na vzťahy, do ktorých dodáva príjemnú energiu vernosti a súdržnosti, povzbudzuje lásku. Už tisícky rokov je považovaný za symbol materiálneho bohatstva. Čím väčší diamant máte, tým väčšie bohatstvo priťahujete do života. Veľké diamanty účinne blokujú zlé energie a geopatogénne zóny. Kameň  nás zároveň chráni pred elektromagnetickými vlnami, napríklad z mobilných telefónov. Tento minerál funguje ako zosilňovač energie a je jeden z mála kameňov, ktoré netreba dobíjať.


Liečebné účinky: vzácny minerál dokáže liečiť chronické zdravotné problémy alebo bolesti. Stimuluje nervový systém, miechu a mozog. Používa sa pri vysokých horúčkach. Diamant má silnú a čistú energiu, a preto dokáže naše telo zbaviť všetkých jedov a toxínov. Blahodarne pôsobí na správnu produkciu hormónov. Je spojený so siedmou čakrou. Diamant dokáže utíšiť alebo zmierniť aj epileptické záchvaty.


Duchovné využitie: je to účinný ochranca. Jeho energia môže vyplniť „trhliny“ alebo oslabené miesta v našej aure, a tak nás účinne chráni pred vstupom negatívnych energií. Tento minerál vám dokáže pripomenúť, kam vaša duša smeruje, a pomôže nájsť správnu životnú cestu. Keďže je to zosilňovač energie, je veľmi vhodný pomocník pre všetkých, ktorí sa cítia oslabení alebo psychicky a duševne vyčerpaní. Starostlivosť o diamant: očistu nepotrebuje. Pomocou tohto kameňa môžete dobíjať iné minerály.

 

Lapis lazuliLapis je nádherný kameň, ktorý bol v minulosti - napríklad v Egypte - cennejší ako zlato. Bol to kameň faraónov. Tento minerál je jeden z najdôležitejších kameňov na duchovný pokrok. Harmonizuje čakru tretieho oka, a tak nám pomáha vidieť veci medzi nebom a zemou.


Lapis rýchlo odstraňuje stres a navracia nám rovnováhu, pokoj a mier.  

 

Liečebné účinky: kameň pomáha najmä pri migrénach a bolestiach hlavy. Blahodarne pôsobí aj na naše nervy a respiračné problémy.Účinkuje pri nespavosti a závratoch a má dar znížiť krvný tlak. Taktiež povzbudí orgány, ktoré majú na starosti detoxikáciu organizmu. Lapis pomáha pri poškodeniach sluchu. Ak sa kameň zahreje na slnku, funguje ako účinná pomôcka pri opuchoch, zápaloch, a dokonca znižuje teplotu. Lapis pomôže aj tým, ktorí majú problémy s očami.


Duchovné využitie: lapis dokáže ochrániť svojho majiteľa pred duševným útokom a vyslanú energiu vráti naspäť útočníkovi. Kameň nás učí prevziať zodpovednosť za vlastný život. Dokáže navrátiť harmóniu do medziľudských vzťahov. Je to minerál, ktorý nám pomôže v pochopení života. Učí nás počúvať a rešpektovať druhých. Je to účinný pomocník pri veštení. Dodáva harmóniu a funguje ako kľúč k duchovnému osvieteniu. Zvyšuje našu intuíciu a pomáha nám zharmonizovať telo, ducha aj dušu.


Starostlivosť o lapis lazuli: modrý minerál čistíme pod vlažnou tečúcou vodou asi dvakrát mesačne. Nabíjať ho môžeme na mesačnom svetle - najlepšie je to pri splne.

 

Ametyst

 


Slovo ametyst má pôvod v gréckom amethystos, čo znamená neopitý. V období antiky sa tradovalo, že má silu zabrániť podguráženosti.

Ametyst je mocný kameň. Svojho nositeľa chráni pred negatívnou energiou a tiež pred energetickými útokmi. Kameň má dokonca moc rušiť geopatogénne zóny, lebo má značnú čistiacu a liečivú silu.

Blahodarne pôsobí na myseľ človeka a podľa potreby ju dokáže upokojiť, ale aj poriadne naštartovať. Je dobrým pomocníkom pri prijímaní nových myšlienok. Pokiaľ sa nachádzate v nerozhodnom období života, práve tento minerál bude vaším najlepším spoločníkom. Priaznivo totiž pôsobí na schopnosť správne sa rozhodovať. Posilniť dokáže aj racionálne uvažovanie.

Ametyst pomáha aj pri realizácii snov, zlepšuje a posilňuje pamäť a našu motivácii.

Liečebné účinky: tento minerál dokáže odstrániť strach, hnev a obavy.Poskytuje pomoc pri bolestiach hlavy a pri nervových ochoreniach. Čistí krv a odstraňuje toxické látky z tela. Posilňuje vylučovacie orgány ako aj imunitný systém. Tento minerál je vhodným doplnkom aj pre ľudí, ktorých trápia problémy s pľúcami alebo aj trávením. Konkrétne napomáha črevám, a to tým, že reguluje črevnú mikroflóru, dokáže odstrániť parazity a zlepšuje vstrebávanie vody.
Blahodarne pôsobí aj na psychické zdravie, napríklad pri ťažkých životných situáciách, ako je strata blízkej osoby. Dokáže uvoľniť telesné či duševné napätie.

Duchovné využitie: ametyst harmonizuje auru a odstraňuje z nej negatívne energie. Podnecuje funkciu korunnej čakry. Je najvhodnejším spoločníkom pri meditáciách.

Starostlivosť o ametyst: raz mesačne umyť pod tečúcou vodou. Vybíja sa na hematite a nabíjať ho môžete na horskom krištáli. Nikdy ho nenabíjajte na slnku, lebo ametyst vybledne a stratí svoju farbu.