Tomuto neuveríte! Veštiť sa dá aj z korytnačky, kostí či vajec

 

 

Tarotové karty? Krištáľová guľa? Čísla alebo hviezdy? Nuda! Popri klasických vešteckých metódach existujú aj techniky inovatívne, až šokujúce. Vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie.

 

ALEKTRYONOMANTIA - veštenie s pomocou kohúta. Starí Gréci nakreslili na zem kruh a po obvode napísali písmená abecedy, ku ktorým nasypali pár zrniek obilia. Podľa toho, pri ktorých písmenkách sa kohút zastavil, zostavila vedma prognózu.

 

CHÉLONIOMANTIA - veštenie z korytnačieho panciera. V druhom tisícročí pred naším letopočtom sa v Číne veštila budúcnosť z prasklín na pancieri korytnačky.


KLAVIKULOMANTIA - veštenie pomocou kľúčnych kostí hydiny. Kosť v tvare písmena „V" chytia za konce dve osoby a snažia sa ju ťahom zlomiť. Komu zostane v ruke dlhšia časť, tomu sa splní prianie.

 
MELOMANTIA - veštenie z jabĺk. U nás sa tento zvyk objavuje najmä na Vianoce. Ak sa prekrojí jabĺčko a jadro má tvar hviezdy, znamená to šťastie a zdravie pre celú rodinu. Ak sa objaví kríž, značí to smolu.


OOSKOPIA - veštenie z vajec. Vajce sa rozbije do vody a z obrazcov, ktoré sa vytvoria, „háda“ prognostik budúcnosť.

 
VITREOMANTIA - veštenie husľovým slákom. Na sklenenú dosku nasypte piesok a sláčikom začnite trieť o jej okraj. Chvením skla sa na doske vytvoria abstraktné obrazce, z ktorých skúsená veštica prečíta budúcnosť.